Nie tylko restauracja...

Nie tylko restauracja...

Wspólny posiłek, kawa czy piwo to dobra okazja do spotkań w gronie znajomych. Ale doskonałym pomysłem jest spotkać się i dodatkowo dobrze bawić. W naszej restauracji stworzyliśmy możliwość spędzenia czasu w atmosferze rywalizacji, dobrej zabawy i chwil pełnych emocji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Dart (lotki, rzutki)


Któż nie zna popularnej gry w lotki?
Dart jest zarówno profesjonalnym sportem jak również tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w wielu krajach na świecie. W naszym lokalu posiadamy dwa stanowiska do gry w wersji Steel, wyposażone w profesjonalne tarcze UNICORN ECLIPSE HD2 wykonane z włókna sizalowego. Prowadzimy również turnieje pod patronatem Nowosądeckiego Stowarzyszenia Darta. Jeśli nie miałaś(eś) okazji zagrać w lotki, a chcesz spróbować - zapytaj naszą obsługę, chętnie wytłumaczy zasady i pokaże, jak grać.

Cennik:
  • Gra           12 zł/h
  • All Day          20 zł/ za osobę
  • All Day (piątek, sobota)  25 zł/ za osobę
ZASADY GRY
Nie wiadomo do końca, kto wymyślił grę w darta. Są dwie główne hipotezy dotyczące genezy popularnych „rzutek”. Pierwsza z nich mówi, że ktoś zaobserwował, że spody od beczek do wina idealnie nadają się na tarczę do której można byłoby rzucać. Inna hipoteza mówi, że pierwowzór tarcz stanowiły pnie drzew. W każdą z tych historii zamieszani są „nudzący się bitwami wojownicy”, którzy między bitwami relaksowali się przy takiej grze.   Dziś Dart to gra, w której celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Współczesna numeracja tarczy została wprowadzona przez Briana Gamlina w 1896 roku. Standardowa tablica podzielona jest na 20 trójkątnych pól, które są numerowane od 1 do 20. Numeracja ta stanowi podstawę przyznawania punktów za trafienie. Druty biegnące promieniowo od zewnętrznej części tablicy, do jej środka razem z drutami tworzącymi koncentryczny zestaw okręgów, dzielą każde pole na wartości pojedyncze, podwójne oraz potrójne. Przyznawanie punktów zależy od tego w jakiej wielkości pole się trafi oraz w jakim kolorze. Pole najwyżej punktowane (20 punktów) znajduje się na samej górze. Największa liczba punktów, jaką można zdobyć za pomocą trzech rzutów wynosi 180. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, np. w pojedynczej rozgrwyce „leg” 301 lub 501 punktów.
Tablica powinna być zawieszona tak, aby jej środek znajdował się na wysokości 1,73 m od podłogi, natomiast gracz powinien znajdować się w odległości 2,37 metra od tablicy.

Kości


Spróbuj szczęścia grając w kości. Kości są grą wywodzącą się ze starożytności dla 2-4 osób, w której gracze rzucają pięcioma typowymi sześciennymi kostkami, by uzyskać określone układy oczek, za które otrzymuje się punkty. Celem rzutów w kolejce jest uzyskanie odpowiedniej kombinacji. Po wykonaniu rzutów układ oczek uzyskany na kostkach musi zostać zapisany przez gracza w tabeli punktacji do jednej z kategorii. Za wybraną kategorię otrzymuje się odpowiednią liczbę punktów. Raz wybrana kategoria nie może zostać użyta ponownie. Koniec gry następuje z chwilą użycia ostatniej kategorii w tabelce. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.

ZASADY GRY
Używa się pięciu klasycznych kości do gry o kształcie sześcianu z liczbą punktów 1, 2, 3, 4, 5 i 6 na poszczególnych ściankach. W każdej kolejce gracz ma do dyspozycji trzy rzuty kostkami. Pierwszy rzut odbywa się zawsze wszystkimi pięcioma kostkami. Przy następnych dwóch nieobowiązkowych rzutach gracz może wybrać ze wszystkich kostki zatrzymane a niezatrzymanymi wykonuje rzut. Celem rzutów w kolejce jest uzyskanie odpowiedniej kombinacji. Po wykonaniu rzutów układ oczek uzyskany na kostkach musi zostać zapisany przez gracza w tabeli punktacji do jednej z kategorii. Za wybraną kategorię otrzymuje się odpowiednią liczbę punktów. Raz wybrana kategoria nie może zostać użyta ponownie. Koniec gry następuje z chwilą użycia ostatniej kategorii w tabelce. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.